HATAY DÖRTYOL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK

    Dörtyol ilçesinde Şehit öğretmen Aybüke ve Necmettin Öğretmen’in adlarının verildiği Kütüphanenin açılışına Şehit öğretmenlerinin babaları ’da katıldı.  

     Kuzuculu Ortaokulunda 54.Kütüphaneler haftası nedeniyle oluşturulan kütüphane törenle açıldı, Açılışa Şanlıurfa´nın Siverek ilçesine bağlı Çifçibaşı köyünde sınıf öğretmeni olarak görev yaparken 16 Haziran 2017 de Memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yolu kesilip aracı yakılarak kaçırılıp daha sonra da şehit edilen Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz ile, 9 Haziran 2017 de Batman Kozlukta şehit edilen Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’’nin babası Sadık Yalçın, Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet TOKSOY da  katıldı.  

    Törende bir konuşma yapan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz, Karadeniz’den Hatay’a selam getirdim, cehalet bizi öldürülmez bizim emelimiz cehaletle mücadeledir, sizin gibi değerli devlet adamlarımız olduğu müddetçe bunu da aşarız, iyi ki sizin gibi değerli bir milletin evladıyım. Allah sizlerden razı olsun hep beraber mücadele edeceğiz, bu mücadelede canımız acıyacak benim nefsimin acıdığı gibi bütün Türk milletimizin canı acıyor inşallah çözeceğiz” dedi.      

    Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın’ da Bizlerden sonra bu vatanı emanet alacak genç kardeşlerimiz evlatlarımız büyük Atatürk’ün işaret ettiği gibi İstikbal göklerdedir, göklere hakim olamayan varlığını devam ettiremez bunun örneğini de İHA ve  SHA larla gördük, bu ülkeyi yönetenlerin bir taş üstüne taş koymak için gece gündüz çalıştıklarını gördük “ dedi.  

    Kaymakam  Murat Bulacak’ da, Terörün bitmesi için canla başla çalışan ve bu cehaleti yenmek için uğraşan öğretmenlerimiz şehit edildi, biz onlar bizlerin rahat uyuması için şehit oldu demeyelim, bizler rahat uyumayacağız onların bıraktığı yerden devam edeceğiz, Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Aybüke öğretmenimiz Necmettin öğretmenimizi bu cehaleti yenmek için oralardaydı” dedi.  

   Daha sonra Okul aile birliği ve öğretmenlerin katkısı ile Okul bahçesinde dizayn edilen kütüphanenin açılışı yapıldı. Okul Müdürü Veli Andaç’ ta katılımcılara teşekkür eden bir konuşma yaptı.

    Kaymakam Murat Bulacak ve Protokol üyeleri daha sonra Şehit Babası Hamit Yılmaz ve Sadık Yalçın’a birer plaket vererek Türk Bayrağı hediye ettiler.  Tören sonrası Kütüphanenin açılışı yapıldı.  

   Kaymakam Murat Bulacak ve Protokol üyeleri daha sonra Şehit Babası Hamit Yılmaz ve Sadık Yalçın la birlikte Garnizon komutanlığını ziyaret ederek Başsağlığı dileğinde bulundular. Kaymakam Murat Bulacak daha sonra Şehit Babaları ile birlikte Kaymakamlık makamında bir süre sohbet ettiler.

 29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018

Numuneevler Mah. Tahsin Katipoğlu Caddesi No 66 Kat 1 Dörtyol / HATAY - 326 712 10 51 551 208 18 30 551 208 18 31 551 208 18 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.