HATAY DÖRTYOL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Resmi Özel Ortaokul ve Lise Müdürleri ile LGS Nakil ve Başvuru Süreçleri Hakkında Toplantı Gerçekleştirildi.

İlçemizde Resmi Özel Ortaokul ve Lise Müdürleri ile LGS Nakil ve Başvuru Süreçleri Hakkında Toplantı Gerçekleştirildi.

 

         07-08/08/2018 tarihlerinde İlçemize bağlı resmi özel Ortaokul ve Lise Okul Müdürleri ile toplantı gerçekleştirilmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet TOKSOY; LGS 1. yerleştirme sonuçlarında ilçemiz ortaokullarından mezun olan öğrencilerden tercihleri sonucunda yerleşemeyen öğrenci sayısını belirterek ortaöğretim kurumlarımızdan Anadolu İmam Hatip Lisesinde 121 kontenjan, Dörtyol Cennet Ana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde 149, Şehit Ayhan Say Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise 201 kontenjan boşluğunun olduğunu söyledi. Okul idarecilerimizin ve okul rehber öğretmenlerimizin 2. tercih ve nakil başvurularında hassasiyetle rehberlik yapılması gerektiğini, tercih yapmayan öğrencilerimize bizzat ulaşılarak tercih yaptırılmasının önemini ifade etti. Öğrenim hayatına devam etmek istemeyen öğrencilerimizin ise aileleri ve kendileri ile görüşmeler sağlanarak eğitime devam etmeleri yönünde ikna edilmeleri ve muhakkak mesleki eğitim merkezine veya açık öğretim lisesine yönlendirmelerinin gerektiğini vurguladı. Ortaokul müdürlüklerimiz hiç yerleşemeyen öğrencilerin tercihlerini öncelikli olarak nereye yaptıklarını ve daha önce bir ortaöğretim kurumuna yerleşen öğrencilerimizin 1. nakil sürecinde öncelikli tercihlerini tespit ettikleri takdirde kontenjan düzenlememizi daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştireceğimizi belirtti. Okul müdürlerinin kanaatince tercihine yerleşen ve yeniden tercih yapacak öğrencilerin tercih önceliğinin Anadolu liselerinin olduğu gözlemlendi. Tüm Ortaokul müdürlerinden alınan 1. yerleştirme sonuçları ile ayrıntılı bir ilçe istatistiği oluşturularak 2. Yerleştirme sürecinin planlaması gerçekleştirildi.

 

        Toplantı dilek ve temenniler ile son buldu.

 

Numuneevler Mah. Tahsin Katipoğlu Caddesi No 66 Kat 1 Dörtyol / HATAY - 326 712 10 51 551 208 18 30 551 208 18 31 551 208 18 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.