HATAY DÖRTYOL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet TOKSOY´un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet TOKSOY´un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrencilerim;

     Bir Eğitim Öğretim Yılını daha tamamlamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2016-2017 Eğitim öğretim yılının sonuna geldiğimiz bugün İlçemizde 29.535 öğrenci karnelerini alarak tatile giriyor. İlçemiz eğitim öğretim faaliyetleri, sosyal etkinlikler, yarışmalar, projeler, değerler eğitimi, TEOG, YGS, açısından çok başarılı bir yıl yaşadı. Bu başarının baş mimarı değerli idarecilerimiz ve kıymetli öğretmenlerimizdir.

 

 Saygıdeğer  Öğretmen Arkadaşlarım;
      Hep söylediğimiz gibi’’ Öğretmen mum gibidir, kendisi tükenirken etrafını aydınlatır’’ Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.


 Sevgili Öğrencilerimiz;
      Bugün alınan karneler siz sevgili öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarınızda gösterdiğiniz performanslarınızın değerlendirmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri sadece sayılarla ölçülemez; Ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılık olmakla beraber hedeflerinizi belirlemenize de yararlı olacaktır. Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, arkadaşlarınızla bir araya gelip başta ilçe müftülüğümüzün, sivil toplum örgütlerimizin ortak aktivitelerine katılmalı müzik, spor, sanat gibi hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da programınıza eklemelisiniz. Ancak; bütün bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız, notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmenlerinize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. Okullarımızın yazın düzenledikleri DYK kurslarına mutlaka katılmalıınız. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı sonu itibari ile İlk kademe okulunu bitirip Ortaokula devam edecek ve Ortaokulu tamamlayıp Liseye devam edecek öğrencilerimiz ile lise öğretimini tamamlamış, Üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olsun diyor, başarılar diliyorum.


 Kıymetli Velilerimiz;
      Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Okul rehber öğretmenlerimizden de destek alarak başarısızlığın nedenlerini tepit etmeli, çocuklarınızla birlikte çözüm yolları bulmalısınız. Her anne ve babanın, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmakta olduğunun farkındayız. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyor, sizlere de esenlikler diliyorum.
 Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemizde başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, okul personellerimize ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

 

 

 

Mehmet TOKSOY

  İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Numuneevler Mah. Tahsin Katipoğlu Caddesi No 66 Kat 1 Dörtyol / HATAY - 326 712 10 51 551 208 18 30 551 208 18 31 551 208 18 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.