HATAY DÖRTYOL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ KAMUOYU DUYURUSU

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ KAMUOYU DUYURUSU

 

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Bilindiği üzere ilçe olarak deprem tehlikesi ve riski yüksek bir bölgede yaşamaktayız. Günümüzde deprem tehlikeleriyle beraber bazı binalarımızda ömrünü tamamen bitirmemekle beraber güçlendirmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle tehlikeye sebebiyet verme ihtimali olan bazıokul binalarımızda öğrencilerimizin can güvenliğini sağlayacak tedbirler almak büyük önem arz etmektedir.

Güçlendirme öncesinde binanın içindeki taşınırların nakli ve öğrencilerin bu süreçte iş sağlığı ve güvenliği açısından çalışma sahasından uzaklaştırılması dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarıdır.

Bu hususları göz önünde bulundurarak 1969 yılı yapımı olan Dörtyol Anadolu Lisesi ve 1992 yapımı olan Mehmet Akif İlkokulu binalarında yapılan karot (deprem) testleri, uzman görüş ve raporlarına istinaden güçlendirme çalışmalarını gerçekleştirme kararı bakanlığımızca alınmıştır. Güçlendirmenin yaz aylarında değil de eğitim öğretim devam ediyor iken yapılması başka illerden herhangi nedenle yazın artan ödeneğin ihale sürecindeki yasal zorunluluktan mütevellit kullanabilme durumudur.

Yaklaşık 2 ay sürecek bu onarım sürecinde Sevgili öğrencilerimizin eğitim – öğretimden geri kalmamaları için hem iş sağlığı ve güvenliği açısından hem de eğitim öğretim yönünden bir takım tedbirler alma zarureti hâsıl olmuştur. 1.Mehmet Akif İlkokulunun 1850 öğrencisinin yarısının yine aynı okulun bahçesindeki A blokta, diğer yarısının ise İlkkurşun İlkokulunda sabahçı olarak eğitim öğretime devam edecektir. 2.Güçlendirme yapılacak olan diğer okulumuzDörtyol Anadolu Lisesi ise komşu parseldeki Karahasanpaşa Ortaokulunun ek binasında tam gün olarak eğitim faaliyetlerine iş bitene kadar devam edecektir.

Güçlendirme çalışmaları hızlı bir şekilde yapılacak olup müteahhitler tarafından Şubat ayında yani ikinci döneme yetiştirileceği ifade edilmiştir. Ayrıca Numuneevler Mahallesi 406/1 parsel üzerine yapılmakta olan 24 derslikli ilkokulumuzun 2 ay içinde teslim alınması planlandığından 1850 öğrenci mevcutlu Mehmet Akif İlkokulu öğrencilerimiz güçlendirme bittikten sonra ikili öğretimden kurtulup normal öğretime geçebileceklerdir.

Sevgili öğrencilerimizin daha güvenli ve sıcak binalarda eğitim görmeleri için alınan bu tedbirler kısa süreliğine olup en yakın zamanda tüm öğrencilerimiz kendi binalarında hatta yeni yapılmakta olan konforlu ve modern binalarda eğitim göreceklerdir.Müdürlüğümüz olarak elimizde olmayan ve yukarıda açıkladığımız nedenlerden dolayı bu arızi durumdan dolayı tüm velilerimizden özür diliyor, sevgili öğrencilerimizin daha iyi, güzel ve güvenli ortamlarda eğitim görecek olmalarından dolayı anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

                                                          

                                                                             Mehmet TOKSOY

                                                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

Numuneevler Mah. Tahsin Katipoğlu Caddesi No 66 Kat 1 Dörtyol / HATAY - 326 712 10 51 551 208 18 30 551 208 18 31 551 208 18 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.