HATAY DÖRTYOL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Ortaokulunda Öğretmenlerin Oluşturduğu Kütüphanenin Açılışı Gerçekleştirildi.

Fatih Ortaokulunda Öğretmenlerin Oluşturduğu Kütüphanenin Açılışı Gerçekleştirildi.

    İlçemiz Fatih Ortaokulunda Öğretmenlerin ve Öğrencilerin oluşturduğu Kütüphanenin açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet TOKSOY ve katılım sağlayan okul müdürleri ile beraber gerçekleştirildi.

   Açılışta konuşan Okul Müdürü Kürşat TAŞKIN "İki aydan bu yana gece gündüz demeden ders saatleri sonrasında vakitlerini ayırarak okulumuza bu güzel Kütüphaneyi kazandıran tüm öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ederim." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet TOKSOY´da ""Küresel toplum ve bilgi çağının talepleri, kütüphaneciliği yeniden biçimlendirmiş ve teknolojinin kullanımı da günümüz dünyasının ekonomik, kültürel ve iletişim alışkanlıklarında köklü değişiklikler meydana getirmiştir.

Öğrencilere yönelik kütüphane hizmetleri, hiçbir zaman öğrenciler ve onların aileleri için günümüzdeki kadar önemli olmamıştır. Bilgiye erişim ve dünyanın çok kültürlü zenginliklerinin yanı sıra, hayat boyu öğrenme ve okuryazarlık becerileri de toplumların önceliği durumuna gelmiştir. Nitelikli bir okul kütüphanesi, öğrencileri hayat boyu öğrenme ve okuryazarlık becerileri ile donatarak, onların topluma katılımlarını ve katkıda bulunmalarını sağlar. Okul kütüphaneleri sürekli artan toplumsal değişikliklere yanıt vermeli ve bütün öğrencilerin bilgi, kültür ve eğlenme gereksinimlerini karşılamalıdır. Bunun yanında her öğrencinin okulundaki kütüphaneyi kullanmanın yanında yerel kütüphanelere de alışkın olması ve kütüphane kullanma becerilerine sahip kılınması gerekir.Öğrencilerimize bu fırsatı tanıyarak kitaplarla buluşmalarını sağlayan İdareci, Öğretmene ve Öğrencilerimize teşekkür ederim." diyerek kurdelayı öğrencilerle beraber kesti.

Açılışın ardından Kütüphaneyi gezen Mehmet TOKSOY öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

Numuneevler Mah. Tahsin Katipoğlu Caddesi No 66 Kat 1 Dörtyol / HATAY - 326 712 10 51 551 208 18 30 551 208 18 31 551 208 18 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.