HATAY DÖRTYOL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bakan Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ülkemiz için bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin 94.yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

 

Bugün, Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.

1923’ten bugüne kadar milletimiz, karşılaştığı sorunları birlik ve beraberliğinden ödün vermeden Cumhuriyetin kazanımlarıyla aşmayı başarmıştır. Millet iradesine ters düşen her türlü adım Türk Milleti tarafından bertaraf edilmiştir.

 

Büyük bir gururla kutladığımız Cumhuriyetimiz 94 yıllık tarihiyle bizlere, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerinin bitmediğini göstermiştir. Zira bu topraklar üzerinde söz söyleme hakkı 600 yıl dünyaya hükmetmiş bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimize ve aziz milletimize aittir.

 

Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  “benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, dünyanın sayılı devletleri arasında görme azminden bir an olsun vazgeçmedik. Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak 80 milyon vatandaşımızın her bir ferdi için müşterek ve en kutsal vazifedir.

 

29 Ekim 1923’te kurulan ve sürekli ilerleyen Türkiye Cumhuriyetinin istikbal yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir. Cumhuriyetimizin teminatı nesillerimiz ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıracak ve millî iradesiyle bu topraklardaki sedasını daima duyuracaktır.

 

Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü coşkusunu yaşadığımız bu kutlu günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

İsmet YILMAZ

Milli Eğitim Bakanı

 

Numuneevler Mah. Tahsin Katipoğlu Caddesi No 66 Kat 1 Dörtyol / HATAY - 326 712 10 51 551 208 18 30 551 208 18 31 551 208 18 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.