HATAY DÖRTYOL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

03.09.2021 Tarihinde İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine

03.09.2021 Tarihinde İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine


          Müdürlüğümüzde görev yapmak üzere ilk ataması gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenin göreve başlama iş ve işlemleri, 06/09/2021 tarihinden itibaren yapılacaktır. Bahsi geçen sözleşmeli öğretmenlerin Müdürlüğümüze gelmeleri, gelirken yanlarında aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz getirmeleri; Korona Virüs salgını tedbirleri kapsamında sözleşmeli öğretmenlerin mutlaka maske takarak müdürlüğümüze gelmeleri; ayrıca Dörtyol HALKBANK şubesinde maaş için hesap açtırmaları ve hesap numaralarını beraberlerinde getirmeleri gerekmektedir.


03.09.2021 tarihinde Bakanlığımızca İlçemize atanan sözleşmeli öğretmenlerden göreve başlama işlemi esnasında istenecek belgeler:

1- Kimlik Kartının (Nüfus Cüzdanı) aslı ve  bir adet fotokopisi,

           2-Aday tarafından başvuru esnasında sisteme girilen /beyan edilen atamaya esas olan;

a) Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da onaylı örneği, ayrıca  e-devlet üzerinden alınan diploma belgesi. ( Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı yada onaylı örneği olmadan  sadece  e-devlet üzerinden alınan diploma belgesi ile  göreve başlama yapılmayacaktır.) 

 b)Varsa pedagojik formasyon belgesiveya bu belgenin onaylı örneği ve  bir adet fotokopisi, 

c)Varsa  denklik belgesi veya bu belgenin onaylı örneği  ve bir adet fotokopisi,

d) Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; Sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair resmi belgenin (Transkript kabul edilmeyecektir.) aslı ya da onaylı örneği ve bir adet fotokopisi, 

3- Askerlik Durum Belgesi, (e-devlet'ten alınan barkodlu ve / veya karekodlu  çıktı kabul edilmektedir.) 

4- Güncel tarihli Adli Sicil Kaydını gösterir belge,  (e-devlet'ten alınan barkodlu ve / veya karekodlu   çıktı kabul edilmektedir.) 

5- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, (6 adet)

6- Mal Bildirimi için tıklayınız..

7- Etik Sözleşmesi için tıklayınız..

8- Elektronik Başvuru Formu. 

9- Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi veya onaylı örneği ve bir adet fotokopisi, 

10- Sağlık durumu yönünden  öğretmenlik  görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu, 

11- Bakanlığımız dışındaki kurumlarda devlet memuru olarak çalışanlardan ilimize sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlar, yukarıda istenen belgelere kurumlarından istifa ettikten sonra düzenlenen hizmet cetvelini de ekleyeceklerdir. 

 12- İlçemize ataması yapılan ve halen askerde olan sözleşmeli öğretmenler, dilekçeleri ile birlikte muhtemel terhis tarihlerine ilişkin yazıyı Müdürlüğümüze göndereceklerdir. 

 NOT: 03.09.2021 tarihinde İlçemize atanan sözleşmeli öğretmenler,  yukarıda istenen belgelerle birlikte Müdürlüğümüze şahsen başvurarak göreve başlama talebinde bulunacaktır. İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler, sözleşme yapılarak göreve başlatılacak, belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır. (Vekâleten göreve başlamalar kabul edilmeyecektir.)

Numuneevler Mah. Tahsin Katipoğlu Caddesi No 66 Kat 1 Dörtyol / HATAY - 326 712 10 51 551 208 18 30 551 208 18 31 551 208 18 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.